LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2009-05-11
Raganu katls - atkal tīrs!
9. maijā Raganu katlā tika organizēta sakopšanas talka, kuras galvenais uzdevums bija izvākt jau iepriekš pa daļām sazāģēto sarūsējušo un ainavu bojājošo filmas „Būris” galveno atribūtu – metāla režģu būri.
 
Spītējot lietum, savu roku ainavu bojājošo būra daļu izvākšanā pielika dažādu paaudžu cilvēki. Uz talku pulcējās paprāvs pulciņš talkotāju - Gaujas nacionālā parka administrācijas darbinieki, Jaunie reindžeri un viņu vecāki, kā arī citi brīvprātīgie, lai vienotos darbā un izceltu smagnējās būra metāla konstrukcijas no Raganu katla pakājes. Jauno reindžeru tradīcija – uz talku ņemt līdzi vecākus - Gaujas nacionālajā parkā tika uzsākta jau pērn, arī Raganu katla talkā. Jāpiemin, ka šogad visaktīvākā bijusi Bērziņu ģimene. Dēlam - Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēknim Jānim Bērziņam - uz talku devās līdzi un aktīvi palīdzēja gan mamma, gan tētis.
 
Šīs talkas uzdevums nebija no vieglajiem, tāpēc talkotāji nolēma veidot kopīgu "ķēdi", uzmanīgi cits citam padodot būra daļas, jo zāģējumu vietās detaļas bija īpaši asas. Talka noslēdzās veiksmīgi - Raganu katls no būra atbrīvots!
 
Vieniem šis būris vienmēr asociēsies ar Anša Epnera uzņemtā Alberta Bela romāna ekranizāciju, citiem tas būs gluži parasts metāla gabals. Tas vienmēr paliks ierakstīts vēsturē līdz ar Anša Epnera uzņemto filmu, taču nu vairs ne Nurmižu gravu rezervātā - dabiskās vides ielenkumā.
 
Būra metāla konstrukcijas daļas netiks izsviestas atkritumu izgāztuvē vai nodotas metāllūžņos, bet gan tiks izmantotas Līgatnes dabas takās - lāču voljēru nostiprināšanai.
 
Gaujas nacionālais parks saka lielu paldies Jaunajiem reindžeriem un viņu atsaucīgajiem vecākiem, kā arī visiem citiem brīvprātīgajiem, kas piedalījās būra daļu izcelšanā!
 
Talka tika organizēta Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Back to nature" jeb "Atpakaļ pie dabas" ietvaros. Fotogrāfijas no šīs talkas iespējams aplūkot sadaļā "Galerijas".

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: