LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2010-08-06
Ķemeru nacionālais parks aicina iepazīt dumbrāja iemītniekus
Kā norāda noteicēja autori, „rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos. Tā ir aizraujoša pavasarī un vasaras sākumā, kad dumbrājā saplaukst krāšņi pavasara ziedi un visur manāmi un saklausāmi meža putni. Arī vasarā, kad dumbrājs kļūst par ēnainu, dzīvības pārpilnu un noslēpumainu zaļu valstību. Un rudeņos, kad pamazām nodzeltē lakstaugi un uz kailo koku stumbriem izceļas sūnu un sēņu daudzveidība. Kā arī ziemā, kad mitrās ieplakas un aizsalušo upi pārklāj sniegs, kurā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti.”
 
Noteicējā iekļauti 64 dumbrājam raksturīgu augu un dzīvnieku apraksti, īpašu uzmanību veltot tām sugām, kas sastopamas dabas izziņas takās Vēršupītes krastos Ķemeru nacionālajā parkā.
 
Izdevumā atrodami sugu nosaukumu tulkojumi latīņu, angļu, krievu, vācu, lietuviešu un igauņu valodās, norādīts sugu sastopamības biežums, aizsardzības statuss, ziedēšanas laiks (augiem), sastopamības laiks (putniem), iekļautas arī atsauces uz ārstnieciskiem un indīgiem augiem.
 
Noteicējs paredzēts skolotājiem, vides gidiem, vides aizsardzības jomā strādājošajiem un citiem dabas draugiem, kas vēlas iepazīt dumbrāja floru un faunu. Izdevumam pavisam ir 120 lapaspuses. Tas ir ērti lietojams dabā - izmēros neliels, noteicējs ir viegli ieliekams kabatā vai somā, un ar mitruma izturīgām, laminētām lapām.
 
Izdevuma sagatavošanā piedalījās Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācijas darbinieki un pieaicināti eksperti.
 
Noteicējs apskatāms DAP Ķemeru nacionālā parka administratīvi – informatīvajā centrā „Meža māja”, Ķemeros. Ja vēlaties saņemt noteicēju savā lietošanā, lūdzu, rakstiet uz e-pastu – sintija.kordule@daba.gov.lv.
 
Izdevums sagatavots Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Atpakaļ pie dabas“ ietvaros. Projektu daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un LR Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Ķuze
DAP ĶNPA
Projekta „Atpakaļ pie dabas” pārstāve

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: