LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2011-02-08
Noslēdzies projekts
2. februārī, Starptautiskajā Mitrāju dienā, Dabas aizsardzības pārvalde un Gaujas nacionālā parka fonds rīkoja projekta „Atpakaļ dabā” noslēguma pasākumu, kurā tika prezentēta virkne projektā tapušo vides izglītības materiālu, kas būs vērtīgi un noderīgi pedagogiem, vides izglītības speciālistiem un citiem interesentiem, kuru ikdienas darbs saistās bērnu un jauniešu izglītošanu par dabas tematiku.
 
Pasākumu atklāja projekta vadītājas Baiba Pavloviča un Sintija Kordule. Klātesošos uzrunāja arī projekta koordinatore Sille Talveta un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Jānis Strautnieks. Pasākuma laikā ar prezentāciju par Dabas izglītības piedāvājumu Dienvidigaunijā uzstājās Igaunijas Vides pārvaldes pārstāve Maris Kivistik, ar stāstu par zvēriem - Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Vilnis Skuja, savukārt, ar priekšnesumu par dabai draudzīgiem ceļošanas principiem un informācijas interpretācijas veidiem - Vidzemes augstskolas pārstāvis Rūdolfs Puķītis. Pasākuma otrajā daļā ikvienam interesentam, piedaloties dažādās radošajās darbnīcās, bija iespēja praktiski iepazīties ar projektā tapušajiem vides izglītības materiāliem un to pielietojumu nodarbībās.

Noslēguma pasākuma FOTOGALERIJA
 
Projekta ietvaros īstenotas dažādas aktivitātes, lai pilnveidotu sabiedrības zināšanas un izpratni par mitrājiem, to saudzēšanas un aizsardzības nozīmi. Vairāk kā divu gadu darba rezultātā izveidotas izstādes par mitrājiem, rīkotas nometnes, semināri un pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī organizētas vides sakopšanas talkas.
 
Būtiskākais projekta ieguvums ir izdotie izglītojošie materiāli - sugu noteicēji „Izzināsim Gaujas senieleju!” un “Izzināsim dumbrāju”, teiku grāmata bērniem „Kalli un Modra piedzīvojumi mitrājos”, darba lapas par mitrāju, purvu, meža, piekrastes, palieņu pļavu izpēti latviešu, krievu un igauņu valodās, galda spēle „Purva laipas atklājējs”, kā arī DVD, kurā iekļauta plaša informācija – tostarp darba lapas, audio un video ieraksti par sikspārņiem.
 
Visi šie materiāli elektroniskā veidā pieejami Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā – www.daba.gov.lv, sadaļā VIDES IZGLĪTĪBA. Tos drīkst pavairot un izmantot nekomerciālām dabas iepazīšanas un izpētes aktivitātēm.
 
Projekts „Atpakaļ dabā" tika uzsākts 2009. gada martā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Projektā sadarbojušās piecas pieredzējušas dabas aizsardzības organizācijas – no Latvijas puses – Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācija un Gaujas nacionālā parka fonds, savukārt, no Igaunijas puses – Igaunijas vides pārvalde, Tartu vides izglītības centrs un Peipusa pārrobežu sadarbības centrs.
 
 
Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentāri
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: