LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Stiglavas atsegumi
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums Stiglavas atsegumi
Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads
GPS KOORDINĀTAS
X: 716552, Y: 6327652 / Lat: 57.041352, Lon: 27.569682
APRAKSTS
Stiglavas upes krastos redzamo smilšakmens atsegumu veidošanās meklējama laikos, kad Viļakas novadā viļņojās jūra – pirms aptuveni 375 miljoniem gadu. Šeit jūras straumju ietekmē veidojās slīpslāņoti baltie un brūni sārtie devona smilšakmeņi. Ledus kušanas ūdeņu formētā senlejā ar ievērojamu gravu un stāvām nogāzēm savu vietu atrada Stiglavas upītes ieleja – ja Tev tuva ģeoloģija, šeit ledāja nogulumus, kas veidojušies pirms aptuveni 12 000 gadu, pamanīsi virs devona smilšakmeņiem. Šeit atrodama arī 4 metrus dziļa ala un upes kreisajā krastā, upei savu ieleju rokot arvien dziļāk, zemes virskārtai atklājās Stiglavas dižakmens. Katrā ziņā – pievērs uzmanību smilšakmens atsegumiem Stiglavas upītes gravas nogāzēs - tie ir ļoti krāšņi.

Šī vieta ir īpaša ne tikai ar savu ainavisko apkārtni, ar dzelzi bagātajiem avotiem vai šim objektam 2013.gadā piešķirto gada ģeoloģiskā objekta godu, bet arī ģeoloģisko izcelsmi. Šī ir viena no retajām vietām pašā Latvijas austrumu daļā, kur atsedzas Ogres svītas ieži.
Stiglavas atsegumi. Foto: Ieva Skuja
Stiglavas atsegumi. Foto: Ieva Skuja
 
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
VIDES PIEEJAMĪBA
Nav piemērota velosipēdistiem, personām ar kustību traucējumiem un apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem.
MAKSA
bezmaksas
PIEEJAMS
24/7; I-XII
GRŪTĪBU PAKĀPE
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Braucot pa Balvu šoseju P46, Plešovā jānogriežas uz Rekavu. Apmēram pēc 200 m - norāde uz Stiglovas gravu. Braucot pa ceļu P45 Kārsava – Baltinava, Čilipīnē jānogriežas uz Balviem. Apmēram pēc 2,8 km - norāde uz Stiglovas gravu.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
    
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Viļakas novada Šķilbēnu pagasta pārvalde: T.+ 371 64521243
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: