LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Ziņas

2019-06-17
Uzmanību! Tiltiņa remontdarbu dēļ apmeklētājiem daļēji slēgta Slokas ezera taka Ķemeru Nacionālā parkā
Dabas aizsardzības pārvalde brīdina, ka Ķemeru Nacionālajā parkā, rūpējoties par apmeklētāju drošību un komfortu, līdz 27. jūnijam tiek remontēts un apmeklētājiem būs slēgts viens no Slokas ezera takas tiltiņiem, kas šķērso Vēršupīti.
2019-06-17
Pateicoties brīvprātīgo darbam, Vecdaugavas pļavā atgriezusies retā Jūrmalas armērija
Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti, apsekojot pērn iniciatīvā “Daru labu dabai” apsaimniekoto pļavu dabas liegumā “Vecdaugava”, konstatējuši reto un īpaši aizsargājamo pļavas augu – Jūrmalas armēriju. Eksperti norāda – augs atkal sācis augt pļavā!
2019-06-14
Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās saulgriežu pasākumā mācīs vīt dabai draudzīgus vainagus
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Džūkstes pasaku muzeju 22. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 ielūdz uz Līgo ieskaņas pasākumu Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās un Džūkstes pasaku muzejā.
2019-06-13
Vētras postījumu dēļ slēgtas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā
Šīs nedēļas spēcīgās vētras nodarīto postījumu dēļ uz laiku apmeklētājiem nav pieejamas vairākas dabas takas Gaujas Nacionālajā parkā un līdz bojājumu novēršanai Dabas aizsardzības pārvalde aicina, dabā ejot, ievērot īpašu piesardzību.
2019-06-12
Ar vietējo iedzīvotāju atbalstu Iecavā un Bukaišos atklāti 11 jauni dižkoki
Dabas aizsardzības pārvalde, pateicoties vietējo dabas aktīvistu sniegtajai informācijai, maijā un jūnijā Iecavas novadā un Tērvetes novada Bukaišu pagastā atklājusi 11 valsts nozīmes dižkokus un piecus potenciālos dižkokus.
2019-06-10
Latvijā notiks starptautisko militāro mācību “Baltops 2019” sauszemes operācijas aktīvā fāze
No 11. līdz 14.jūnijam Latvijā notiks starptautisko militāro mācību “Baltops 2019” sauszemes operācijas aktīvā fāze.
2019-06-10
Līgatnes dabas taku saimi papildina aļņu dvīnīši, žiperīgi zaķi un lapsēns Henriks
Līgatnes dabas takās šis pavasaris ir īpaši bagāts ar pūkainiem, garausainiem, viltīgiem, skrejošiem un lecošiem jaunumiem – ģimenes pieaugumi sagaidīti aļņu ģimenēs, zaķu saimē un plašo kustoņu kolektīvu papildinājuši arī bez mammām palikuši mazuļi.
2019-06-07
Līgatnes dabas takās vakara koncertā muzicēs duets “Stīgotājas”
Līgatnes dabas takas sestdien, 15. jūnijā aicina uz neparastu notikumu, piedāvājot atpūtu svaigā gaisā un dabas iepazīšanu savienot ar kultūras baudīšanu, klausoties dueta “Stīgotājas” koncertu “Stāsti skaņās”.
2019-06-07
Piekrastē ligzdojošo putnu monitorings: pirmā gada rezultāti
Dabas aizsardzības pārvalde kopš 2018. gada īsteno jaunu projektu – piekrastē ligzdojošo putnu monitoringu ar mērķi iegūt datus par populācijas lieluma pārmaiņām sugām, par kurām netiek iegūti dati.
2019-06-07
Iniciatīvā “Daru labu dabai” dabas parku “Piejūra” atbrīvo no invazīvā Tatārijas salāta
Dabas aizsardzības pārvaldes iniciatīvā “Daru labu dabai” Veselības ministrijas darbinieki no invazīvā svešzemju auga – Tatārijas salāta – atbrīvojuši 0,3 ha lielu kāpu posmu Vakarbuļļu pludmalē.