LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Interaktīvās iespējas
Jautājiet mums Jautājiet mums
Aptaujas Aptaujas
Ziņas

2020-03-27
VARAM un padotības iestādes darbu nepārtrauktību nodrošina, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un tās padotības iestādēs, ievērojot ārkārtējo situāciju un ar to saistītos drošības pasākumus, darba procesu nepārtrauktība tiek nodrošināta, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas.
2020-03-26
Dabas takās aicina ievērot principu “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”
Covid-19 pandēmijas laikā būtiski pieaudzis dabas taku un objektu apmeklētāju skaits. Diemžēl proporcionāli pieaudzis arī dabā atstāto atkritumu apjoms. Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu aizdomāties par sevis radīto ietekmi uz dabu.
2020-03-24
Migrējošo putnu atbaidīšanai no sējumiem šaušana nav vienīgā metode
Dabas aizsardzības pārvalde neplāno palielināt atļauju izsniegšanu putnu atbaidīšanai no sējumiem ar šaušanas metodi. Šī nav vienīgā iespēja sējumu pasargāšanai no migrējošajiem putniem.
2020-03-22
Nedēļas nogalē saņemti 200 zvani par roņu mazuļiem liedagā, palīdzība nepieciešama vien dažiem
Patlaban jūras piekrastē sastopams lielākais roņu mazuļu skaits pēdējos gados. Iedzīvotāji aktīvi vēršas Dabas aizsardzības pārvaldē ar lūgumu tos glābt un pārvietot, tādēļ atgādinām, ka ronēniem palīdzība lielākoties nemaz nav nepieciešama.
2020-03-18
Pandēmijas laikā atpūtai dabā jāizvēlas mazāk populāri apskates objekti
Fiziskās aktivitātes un pat vienkārša pastaiga dabā labvēlīgi ietekmē gan fizisko, gan garīgo veselību. Patlaban, kad globālās Covid-19 pandēmijas laikā ieteikts izvairīties no publisku vietu apmeklēšanas, iedzīvotāji dodas dabā.
2020-03-17
Zemnieku saimniecībām izsniedz atļaujas migrējošo zosu atbaidīšanai no sējumiem
Sākoties pavasarim Latvijā atgriežas gājputni un lauksaimniekiem arvien aktuālāks kļūst jautājums par sējumu pasargāšanu no migrējošajām zosīm. Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ sāk izsniegt atļaujas zemniekiem zosu atbaidīšanai ar šaušanas metodi.
2020-03-16
Roņu laiks klāt - vislabākā palīdzība ronēniem liedagā ir likt tos mierā
Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka baltajiem un pūkainajiem ronēniem, kas atkal sastopami mūsu jūras piekrastē, lielākoties glābšana nav nepieciešama un vislabākā palīdzība ir likt tos mierā un netuvoties.
2020-03-12
Pārvalde atceļ publiskos pasākumus un pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē
Dabas aizsardzības pārvalde no šī gada 13. marta līdz 14.aprīlim visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē un atceļ visus ieplānotos publiskos pasākumus.
2020-03-11
Seminārs tūrisma speciālistiem un uzņēmējiem par Gaujas Nacionālā parka aktualitātēm
Dabas aizsardzības pārvalde aicina tūrisma informācijas sniedzējus un gidus 27. martā piedalīties informatīvā seminārā par darbību Gaujas Nacionālajā parkā.
2020-03-10
Slīteres Nacionālajā parkā konstatētā kailcirte – policijas izmeklēšanā jau kopš 2006.gada
Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ saņēmusi iesniegumu saistībā ar Slīteres Nacionālajā parkā nelikumīgi nocirstiem kokiem.