LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Ziņas

2018-09-21
Veikta Latvijas degradēto kūdrāju inventarizācija
Projekta LIFE REstore ietvaros noskaidrots, ka valstī ir 18 000 ha degradētu kūdrāju, kas ir 36 % no visām kūdras ieguves ietekmētajām teritorijām Latvijā. Tiks sagatavotas rekomendācijas izstrādātu kūdras ieguves lauku ilgtspējīgai apsaimniekošanai.
2018-09-21
PDF un DAP aicina iedzīvotājus pašiem parūpēties par dabā radītajiem atkritumiem
Ar ambiciozu mērķi – mainīt iedzīvotāju uzvedību, Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi uzsāk kampaņu “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”
2018-09-18
Gaujas Nacionālā parka jubilejas atzīmēšana turpināsies ar izzinošu un aizraujošu konferenci
Turpinot Gaujas Nacionālā parka 45 gadu jubilejas atzīmēšanu, Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 27. septembrī aicina uz izzinošu un aizraujošu konferenci Siguldā “Gaujas nacionālais parks – Daba, Cilvēks, Atspulgi”.
2018-09-12
Aicinām iedzīvotājus iesaistīties sešu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju plānu izstrādē
Dabas aizsardzības pārvalde aicina iedzīvotājus iesaistīties sešu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju plānu izstrādē, lai kopīgi lemtu par to attīstību, izmantošanu un apsaimniekošanas iespējām turpmākajos desmit līdz piecpadsmit gados.
2018-09-12
Radošo darbu konkurss bērniem un jauniešiem „Uzmanību – es, tu, mēs un ūdens!”
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, realizējot nodibinājuma “CEMEX Iespēju fonds” atbalstīto projektu “SOS!H20 muzejā”, organizē konkursu bērniem un jauniešiem “Uzmanību – es, Tu, mēs un ūdens!”.
2018-09-10
Aicina bērnus un jauniešus radīt fotostāstus par cilvēku vidē
Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par dabas bioloģisko daudzveidību un mudinātu to iepazīt klātienē, tiek rīkota fotostāstu akcija “Cilvēks vidē”.
2018-09-09
Dabas aizsardzības pārvalde uzrauga Gaujas Nacionālajā parkā notikušā ugunsgrēka teritoriju
Dabas aizsardzības pārvalde no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārņēmusi Cēsīs, Kvēpenes apkaimē ugunsgrēkā izdegušās meža platības uzraudzību un turpina apsekot liesmu izpostīto teritoriju.
2018-09-07
Izstrādāts plāns invazīvā Spānijas kailgliemeža ierobežošanai
Lai apturētu invazīvā Spānijas kailgliemeža tālāku izplatību, Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centrs, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, ir izstrādājis Spānijas kailgliemeža ierobežošanas plānu.
2018-09-05
Gaujas Nacionālā parka 45 gadu jubilejā pirmo reizi notiks GNP Ceļotāju dienas
Sniedzot iespēju iepazīt Latvijas lielākā un zināmākā nacionālā parka dabas un kultūras vērtības, uzņēmēju un amatnieku piedāvājumu, 15. un 16. septembrī pirmo reizi notiks Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienas.
2018-09-04
Mācību gada ievadā Līgatnes dabas takas aicina uz gudrības simbola pūces dienu
Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā sestdien, 8. septembrī Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus.