Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Baldones novads, Baldone, Rīgas iela 97

GPS KOORDINĀTAS

X: 524594, Y: 6288756 / Lat: 56.7421498, Lon: 24.4020783

APRAKSTS

Jau tālajā 1797. Gadā šajā vietā tika dibināts Baldones kūrorts, kas bija iespējams pateicoties šajā vietā virszemi sasniegušajiem sērūdens avotiem. Pirmās liecības par šo avotu brīnumainajām dziednieciskajām spējam atrodamas, jau 12. Gs. Pēc kūrorta dibināšanas tas kļuva plaši pazīstams visā Eiropā, kā arī bija lielākais sērūdeņu kūrorts visā Krievijas Impērijā.

Avotam dziednieciskās īpašības piešķir tajā izšķīdušais sērūdeņradis un ogļskābā gāze. To kādā veidā šie ūdeņi palīdz uzlabot veselību uzzināt atstāsim Jūsu pašu ziņā, minēsim vien to, ka sērūdeņi, kas izplūst virszemē Baldonē, savu ceļu sāk tajā pašā pazemes slānī no kurienes uz virszemi laužas avoti, kas virszemē iznāk Ķemeru nacionālajā parkā. Parka teritorijā atradīsiet arī, nebaidīsimies teikt, vienu no slavenākajiem avotiem Latvijā – „Ķirzaciņu”.

Parka labiekārtošana tā mūsdienu izskatā sākās 1985. Gadā, ierīkojot celiņus, veidojot ceriņu un puķu stādījumus. Uzstādīti arī vairāki tēlnieku veidoti darbi – piemiņas akmens Baldones sēravotiem un 2 skulptūras: „Putns” un „ Putns-2”.

 

Baldones sanatorijas parks

Foto: I.Bodnieks

NOKĻŪŠANA

CITA NODERĪGA INFO

Baldones tūrisma informācijas centrs

Atklāj Latviju no jauna