Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Aizsargājamo ainavu apvidus Augšdaugava

Naujenes pagasts, Daugavpils novads

GPS KOORDINĀTES

X: 669661, Y: 6201381 / Lat: 55.9278523326, Lon: 26.7156539867

APRAKSTS

Juzefovas muižas parks ir bijusi nudien bagāta vieta. Sākotnēji izveidota ar vārdu „Hofzumberg” (māja uz kalna) un 18. - 19.gadsimta mijā pārdēvēta par Juzefovu (Jezupovu), tā līdz ar nosaukumu laika gaitā zaudējusi daļu savas agrākās spozmes. Neliela daļa no muižas parka saglabājusies līdz mūsdienām ar vairāk nekā 100 dažādu augu sugu.
Dodoties pastaigā, līdzīgi kā citos muižu parkos, arī šeit noteikti atradīsi svešzemju koku sugas. Juzefovas parka īpašo atmosfēru veido simtgadīgas Eiropas ciedru priedes, korķa goba un baltā papele.
Juzefovas muižas parkam ir savs īpašais iemītnieks – liellūpas vīngliemezis. Tieši šīs sugas atklāšana, iespējams, pasargājusi mūs no Daugavas HES būvniecības.
Protams, nedrīkst nepieminēt šī parka leģendu. Parka dienvidaustrumu stūrī atrodas gandrīz metru garš, pusmetru plats un 10 centimetru augsts pelēkas krāsas laukakmens, kura plakanajā virsmā iekalts krusts. Nostāsti liecina, ka 1922.gadā divi jaunieši – muižas kalpone Marija un staļļa puisis gatavojās kāzām – taču vecā grāfa sirds nebija vienaldzīga pret jauno kalponi un viņš aizliedzis šādu savienību. Marija saposusies kāzu drānās un izlēkusi pa logu, taču līgavainis, nespējot pārdzīvot šo notikumu, pakāries parkā. Šajā vietā muižas ļaudis tad arī novietojuši akmeni un iekaluši krustu.

Juzefovas parks

Foto: R.Indriķe

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Juzefovas parks

 

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTS

24/7; I-XII

LABIEKĀRTOJUMS

Parking
Pikniks
infocentrs

 


NOKĻŪŠANA

Braucot pa a/ceļu A6 Rīga—Daugavpils—Krāslava—Baltkrievijas robeža Naujenē pirms krustojuma Naujene-Juzefova jānogriežas pa labi stāvlaukumā pie parka.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Juzefovas parks

 


CITA NODERĪGA INFO

Dagdas novada tūrisma informācijas centrs, tel.: +371 26244209

Naujenes novadpētniecības muzejs, tel.: +371 65471321; naujenesmuzejs@inbox.lv

APSAIMNIEKOTĀJS

Daugavpils novada Naujenes pagasta pārvalde

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna