Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums Rogaļu akmens

Kūku pagasts, Krustpils novads

GPS KOORDINĀTES

X: 619773, Y: 6260312 / Lat: 56.4720331, Lon: 25.9443381

APRAKSTS

Rogaļu akmens atceļojis no Karēlijas zemes šauruma uz Kūku pagastu, ir viens tiešām nozīmīgs apskates objekts. Tā izmērs ir 6,5 x 4,6 x 3,7 metri un to papildina turpat blakus esoša 4 metrus gara atlūdza.
Lai apskatītu šo akmeni, Tevi gaida brīnišķīga pastaiga gar Rogāļu upīti. Šeit, Rogāļu gravā, izveidota Rogaļu dabas taka, kas pa ceļam uz akmeni ļaus Tev apskatīt veselus 6 brīnumus(7, ja ieskaita pašu akmeni). Intrigas pēc neatklāsim visus, bet Tev būs iespēja novērot milzu skudru pūžņus, kā arī kļūt par liecinieku mīlestības spēkam. Taka ved pa Rogaļu upītes izveidoto gravu un aptuveni 100 metrus pirms upītes ietekas Daugavā atradīsi Rogaļu akmeni. Lai atvilktu elpu pēc pastaigas, uz Rogaļu akmens atradīsi nelielu soliņu un, ja izdodas sagaidīt pērkona negaisu, tad zini, ka ūdens, kas negaisa laikā akmens virsmā esošajā iedobē sakrājies, palīdzot atbrīvoties no bailēm no pērkona. Atliek vien nomēģināt!

Rogaļu akmens

Foto: G.Akmentiņš

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks


 

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTS

24/7; I-XII

LABIEKĀRTOJUMS

Cilvēks


 

NOKĻŪŠANA

No Jēkabpils pa Daugavpils šoseju (autoceļš A6) pēc aptuveni 5 km autoceļa labajā pusē jānogriežas pa labi uz “Rogāļu” mājām. Pēc 120 m jānogriežas pa kreisi un vēl pēc 300 m sasniegsiet autostāvietu un informatīvo stendu. Turpat sākas taka, kas ved uz Rogāļu akmeni.

Uzmanību slidens mitrā laikā


Mitrā laikā taka var būt slidena.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Rogaļu akmens


 

CITA NODERĪGA INFO

Krustpils novada tūrisma informācija

APSAIMNIEKOTĀJS

Krustpils novada Kūku pagasta pārvalde, tel.: + 371 65 220 993

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna