Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: dendroloģiskie stādījumi Vārkavas parks

Vecvārkava, Vārkavas novada Upmalas pagasts

GPS KOORDINĀTES

X: 656001, Y: 6230796 / Lat: 56.1965095, Lon: 26.5143850

APRAKSTS

Šajā parkā 2,7 ha platībā atradīsiet gan pašmāju gan eksotiskus koku un krūmu sugu eksemplārus. Šeit majestātiski slejas aptuveni 200 gadu veci ozoli, kas lieliski sadzīvo ar kļavām, ošiem, eglēm, apsēm, gobām, Eiropas segliņiem, kā arī aslapu un cukura kļavām, pūkaino filadelfu, smaržīgo apsi, sudrabvītolu, Ungārijas ceriņu, u.c. Iespējams doties arī ekskursijā kopā ar zinošu gidu, kas visus šeit sastopamos retumus spēs nekļūdīgi atpazīt.

Vārkavas parks

Foto: R.Indriķe 

PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS

Cilvēks


 

MAKSA

Bezmaksas

ATVĒRTS

24/7; I-XII

LABIEKĀRTOJUMS

Cilvēks


 

NOKĻŪŠANA

  • Izbraucot no Preiļiem pa Rīgas ielu uz Līvānu pusi, pēc 5 km pie pieturas “Moskvina” jānogriežas uz Ančkiniem. Pēc 3 km krustojumā jābrauc taisni, sekojot norādei uz Vecvārkavu. Pēc 12 km mērķis tiks sasniegts.
  • Braucot no Līvāniem uz Preiļu pusi, pēc 12 km apdzīvota vieta – “Rožupe”. No tās uz Vecvārkavu var aizbraukt pa 2 ceļiem, kas iet Dubnas upes abās pusēs – viens caur Rimicāniem (jānogriežas pirms Rožupes), otrs caur Vanagiem (jānogriežas aiz Rožupes). Attālums līdz parkam ap 20 km.
  • Braucot pa Daugavpils – Rēzeknes ceļu, Špoģos jānogriežas uz Nīcgali. Pēc 12 km Kalupē jānogriežas uz Vecvārkavu. Pēc 11 km mērķis sasniegts.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Vārkavas parks


 

CITA NODERĪGA INFO

Preiļu tūrisma informācijas centrs

Vārkavas novada pašvaldība, tālr.: + 371 65 329 632, + 371 28 239 646 dome@varkava.lv

APSAIMNIEKOTĀJS

Vārkavas novada pašvaldība

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna