LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Baldones sanatorijas parks
ATRAŠANĀS VIETA
Baldones novads, Baldone, Rīgas iela 97
GPS KOORDINĀTAS
X: 524594, Y: 6288756 / Lat: 56.7421498, Lon: 24.4020783
APRAKSTS
Jau tālajā 1797. Gadā šajā vietā tika dibināts Baldones kūrorts, kas bija iespējams pateicoties šajā vietā virszemi sasniegušajiem sērūdens avotiem. Pirmās liecības par šo avotu brīnumainajām dziednieciskajām spējam atrodamas, jau 12. Gs. Pēc kūrorta dibināšanas tas kļuva plaši pazīstams visā Eiropā, kā arī bija lielākais sērūdeņu kūrorts visā Krievijas Impērijā.
Avotam dziednieciskās īpašības piešķir tajā izšķīdušais sērūdeņradis un ogļskābā gāze. To kādā veidā šie ūdeņi palīdz uzlabot veselību uzzināt atstāsim Jūsu pašu ziņā, minēsim vien to, ka sērūdeņi, kas izplūst virszemē Baldonē, savu ceļu sāk tajā pašā pazemes slānī no kurienes uz virszemi laužas avoti, kas virszemē iznāk Ķemeru nacionālajā parkā. Parka teritorijā atradīsiet arī, nebaidīsimies teikt, vienu no slavenākajiem avotiem Latvijā – „Ķirzaciņu”.
Parka labiekārtošana tā mūsdienu izskatā sākās 1985. Gadā, ierīkojot celiņus, veidojot ceriņu un puķu stādījumus. Uzstādīti arī vairāki tēlnieku veidoti darbi – piemiņas akmens Baldones sēravotiem un 2 skulptūras: „Putns” un „ Putns-2”.
Foto: I.Bodnieks
NOKĻŪŠANA
CITA NODERĪGA INFO
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: