LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Juzefovas parks
ATRAŠANĀS VIETA
Naujenes pagasts, Daugavpils novads
GPS KOORDINĀTES
X: 669661, Y: 6201381 / Lat: 55.9278523326, Lon: 26.7156539867
APRAKSTS
Juzefovas muižas parks ir bijusi nudien bagāta vieta. Sākotnēji izveidota ar vārdu „Hofzumberg” (māja uz kalna) un 18. - 19.gadsimta mijā pārdēvēta par Juzefovu (Jezupovu), tā līdz ar nosaukumu laika gaitā zaudējusi daļu savas agrākās spozmes. Neliela daļa no muižas parka saglabājusies līdz mūsdienām ar vairāk nekā 100 dažādu augu sugu.

Dodoties pastaigā, līdzīgi kā citos muižu parkos, arī šeit noteikti atradīsi svešzemju koku sugas. Juzefovas parka īpašo atmosfēru veido simtgadīgas Eiropas ciedru priedes, korķa goba un baltā papele.

Juzefovas muižas parkam ir savs īpašais iemītnieks – liellūpas vīngliemezis. Tieši šīs sugas atklāšana, iespējams, pasargājusi mūs no Daugavas HES būvniecības.

Protams, nedrīkst nepieminēt šī parka leģendu. Parka dienvidaustrumu stūrī atrodas gandrīz metru garš, pusmetru plats un 10 centimetru augsts pelēkas krāsas laukakmens, kura plakanajā virsmā iekalts krusts. Nostāsti liecina, ka 1922.gadā divi jaunieši – muižas kalpone Marija un staļļa puisis gatavojās kāzām – taču vecā grāfa sirds nebija vienaldzīga pret jauno kalponi un viņš aizliedzis šādu savienību. Marija saposusies kāzu drānās un izlēkusi pa logu, taču līgavainis, nespējot pārdzīvot šo notikumu, pakāries parkā. Šajā vietā muižas ļaudis tad arī novietojuši akmeni un iekaluši krustu.
Foto: R.Indriķe
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
MAKSA
Bezmaksas
ATVĒRTS
24/7; I-XII
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Braucot pa a/ceļu A6 Rīga—Daugavpils—Krāslava—Baltkrievijas robeža Naujenē pirms krustojuma Naujene-Juzefova jānogriežas pa labi stāvlaukumā pie parka.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
          
CITA NODERĪGA INFO
Naujenes novadpētniecības muzejs, tel.: +371 65471321; naujenesmuzejs@inbox.lv
APSAIMNIEKOTĀJS
Daugavpils novada Naujenes pagasta pārvalde
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: