LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Medumu parks
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: dendroloģiskie stādījumi Medumu parks
Medumu pagasts, Daugavpils novads
GPS KOORDINĀTAS
X: 647259, Y: 6184476 / Lat: 55.783463, Lon: 26.348283
APRAKSTS
Kā 20.gadsimta sākumā, tāpat arī šodien Medumu parkā bieži satiksi vietējos, kuri joprojām novērtē savus lielākos dārgumus. Medumu parks ir populāra atpūtas vieta - šeit vari makšķerēt, atpūsties pie ezera gan vienatnē, ar draugiem vai ģimeni, tepat nokūpināt Medumu ezerā noķerto zivtiņu. Un vēl kas - šī pludmale nu jau pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem! Un, lai arī pats Medumu ezers ir atzīta brīvā laika pavadīšanas vieta, tā austrumu piekrastē atradīsi lielāko pērli – Medumu parku.
 
Pie Medumu parka ierīkošanas darbojās barons Arturs fon Etingens, krievu ģenerālis Ušakovs un botāniķis Lackis no Sanktpēterburgas. Medumu parks īpaši labiekārtots pirms simtgades – šeit 12,5 hektāru platībā apskatāmi jau cienījamu vecumu sasnieguši mums ierastu sugu koki - oši, ozoli, liepas un vīksnas - kā arī tādas eksotiskas sugas kā asinssarkanais grimonis, Daugavas krustābele, Eiropas segliņš, balzama dižegle, Eiropas lapegle, Kolorado asā egle un dažādi citi. Kopskaitā 31 aizsargājamo koku suga vienā parkā!

Parka teritorijā izveidota 2 km gara izziņas taka, kas ļauj iepazīties ar parka dabas un vēsturiskajām vērtībām. Pa ceļam redzēsi vēja lauztās liepas, šķērsosi „Mīlestības tiltiņu”, Pirmā pasaules kara tranšejas, pamanīsi muižas pagraba vietu (kur noteikti glabājusies smalku vīnu un ievārījumu kolekcija). Pusotras stundas pastaigas laikā no īpašas skatu vietas varēsi aplūkot Medumu ezeru, vienu nelielu, bet skaistu ūdenskritumu un ieeja parkā - cauri liepu alejai. Ziedēšanas laikā, kas iekrīt vasaras pirmajā pusē, tā reibina ar liepziedu saldo smaržu. Atrodi parka malu – tur ozolu aleja, kas Tevi aizvedīs uz vietu, kur agrāk slējās skaista vasarnīca, bet šobrīd atrodas pagasta valde. Līdzīgas pārmaiņas piedzīvojusi arī bijusī pārvaldnieka māja, kuras vietā uzbūvēta Medumu vidusskolas ēka.
Foto: S.Zunda
PĀRVIETOŠANĀS IESPĒJAS
VIDES PIEEJAMĪBA
MAKSA
bezmaksas
PIEEJAMS
24/7; I-XII
GRŪTĪBU PAKĀPE
LABIEKĀRTOJUMS
NOKĻŪŠANA
Pa ceļu A13 Daugavpils – Zarasai vai V696 vai V693 jādodas uz Medumiem. Tālāk uz Medumu pamatskolu.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
    
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
Daugavpils novada Medumu pagasta pārvalde, tālr. +371 65471563, parvalde@medumi.lv
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: