LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Vaiķu dižakmens

ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums Vaiķu dižakmens
Vīpes pagasts, Krustpils novads
GPS KOORDINĀTAS
X: 628037, Y: 6255361 / Lat: 56.4254089, Lon: 26.0759694
APRAKSTS
Vaiķos atradīsi vienu no 15 lielākajiem akmeņiem Latvijā – šis akmens ir kā milzīgs galds, kuru šurp esot atnesis neviens cits kā pats velns. Taisnība vai nē, to tagad pārbaudīt mēs nevaram, bet ļaudis runā, ka tādi kaujas meistari kā Pēteris I un Napoleons, savos iekarojumos garām iedami, uz šī akmens galda ieturējuši pusdienas.
Izmēros izcilais dižakmens 7,5 x 5,7 x 2,6 m ir sarkanīgs un saulē mirdz tajā ietvertie lielie kristāli. Tas labi pamanāms no Rīgas-Daugavpils šosejas, kur ceļa 157.kilometrā visā savā godībā tas redzams aptuveni 50 m attālumā no ceļa.
Iespaidīgā akmens pakāje reizēm mirkst ūdenī, taču arī lietainā laikā, kad akmens virsma var būt slidena un iesakām uzmanīties, akmens plakano virsmu Tev izdosies sasniegt – šis ir viens no akmeņiem „ar odziņu” – lai būtu vieglāk uzkāpt, pie akmens atradīsi koka trepītes!
Latvijas Pasts regulāri izdod īpašām vietām, notikumiem un cilvēkiem veltītas pastmarkas. Šo čempionu vidū iekļauts arī Vaiķu dižakmens, kuram veltītā pastmarka iznāca 2008. gadā.

Foto: A.Soms

CITA NODERĪGA INFO
 
   
   
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: