Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Slīteres Nacionālais parks

Mazirbe, Kolkas pag., Dundagas nov.

GPS KOORDINĀTES

X: 399674, Y: 6394359 / Lat: 57.6802720, Lon: 22.3175674

APRAKSTS

Agrāk (20.gs. sākums, vidus) Mazirbe bija lībiešu zvejniekciems un kuģniecības centrs, lielākā lībiešu apdzīvotā vieta Kurzemes jūrmalā.

20.gs. 30.gados ciems ekonomiski uzplauka – zvejnieku kooperatīvs uzcēla zivju pārstrādes cehu. Kāds tā laika ceļotājs par Mazirbi saka: «Mazirbe ir liels ciems, kurā var sajust jau tādu kā jaunas pilsētas rosīgumu». Arī lībiešu kultūras uzplaukumā Latvijas pirmās brīvvalsts laikā Mazirbes ciemam bija liela nozīme. Šeit 1923.gadā dibinājās lībiešu sabiedriskā organizācija Līvu savienība, ar kuras pūliņiem un radu tautu igauņu, somu, ungāru atbalstu 1938.- 1939.gadā uzcelts Lībiešu tautas nams – lībiešu kopā pulcēšanās vieta svētkos, priekšlasījumos un pārrunās.

Mūsdienās nams saglabājis savu nozīmi – pulcināt kopā lībiešus kā nozīmīgs lībiešu kultūras centrs. Katru gadu augusta pirmajā sestdienā pie Lībiešu tautas nama tiek svinēti Lībiešu svētki. Staltākā celtne ciemā ir pakalnā uzceltā Mazirbes evaņģēliski luteriskā baznīca. Turpat atrodas valsts nozīmes kultūras pieminekļi Mazirbes mēra akmeņi, 1710. un 1711. gada Lielā mēra notikumu liecinieki.

Avots: www.visit.dundaga.lv

Mazirbe (Irē)

Mazirbe. Foto: A.Gaidis
 

VIDES PIEEJAMĪBA

Mazirbe (Irē)


 

APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS

~ 2 h

MAKSA

bezmaksas

ATVĒRTA

24/7, I-XII

NOKĻŪŠANA

No Ventspils un Kolkas puses pa autoceļu P124 līdz krustojumam ar autoceļu P125. Tālāk 1 km pa P125 līdz Mazirbes centram.
No Dundagas puses pa autoceļu P125 līdz krustojumam ar autoceļu P124. Pārbaucot krustojumu, turpina ceļu 1 km pa P125 līdz Mazirbes centram.

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Mazirbe (Irē)

 

 

CITA NODERĪGA INFO

Informācija par šo un citiem dabas tūrisma galamērķiem pieejama arī mobilajā lietotnē "Dabas Tūrisms". To var lejupielādēt

Android


Google Play
 

Apple


Apple Store App

   

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna

Apzinies savu atbildību kā tūrists!
Ko ienes, to aiznes.

Izvēloties videi draudzīgu ceļošanu, tu atstāj iespēju arī nākamajām paaudzēm baudīt unikālus mirkļus dabā!