Apskates objekti ikona

ATRAŠANĀS VIETA

Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums

Rucavas novada Rucavas pagasts, Nidasciems

GPS KOORDINĀTES

X: 316453, Y: 6222002 / Lat: 56.1077941, Lon: 21.0483129

APRAKSTS

Ierasts, ka Latvijas pludmales ir smilšainas, reizēm ar niedrēm aizaugušas, to šķietami bezgalīgo turpinājumu pārtrauc Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī ietekošās upes, upītes un grāvji. Ar Nidas pludmali Latvija no Lietuvas pārņem teju 500 kilometru pludmales stafeti, taču to dara ar pārsteigumu. Šeit, Rucavas pagastā, veselu 3 kilometru garumā, 25-30 metru platumā un pusmetra augstumā jeb 8,2 hektāru platībā pludmales valnis sastāv no oļiem. Šī savdabīgā pludmale izveidojusies pirms aptuveni 5000 gadiem, kad atkāpās Litorīnas jūra.

Interesanta ir ne tikai netipiskā ainava, kas paveras šajā pludmalē, bet arī zem oļu vaļņa paslēptais. Izrādās, ka zem šī senā Litorīnas jūras krasta vaļņa atrodas purvs, kurš turpinās arī zem jūras ūdens. Tādējādi unikāls ir ne tikai pludmales „segums”, bet arī tā dziļākajos slāņos atrodamais. Lai arī pati Litorīnas jūra atkāpās jau tik sen, aiz sevis atstājot šo Latvijas teritorijai unikālo ģeoloģisko veidojumu, īpašas aizsardzības statusu Nidas pludmale ieguva 1962.gadā.

Šodien uz Nidas pludmali noteikti vērts doties, lai sevi pārsteigtu ar neticamo ainavu, ieklausītos viļņu radītās oļu kustības radītajās skaņās un izbaudītu šo dabas veidoto, basām kājām baudāmo sajūtu taku.

Nidas pludmale

NOKĻŪŠANA

Pa autoceļu Liepāja – Palanga (A13) pirms Lietuvas robežas pagrieziens pa labi uz Nidu. 

UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI

Nidas pludmale

 


CITA NODERĪGA INFO

Rucavas novada tūrisma informācija

Liepājas tūrisma informācijas centrs

UZMANĪBU!

Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.

Atklāj Latviju no jauna