LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Īvandes ūdenskritumi
ATRAŠANĀS VIETA
Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums
Kuldīgas novada Rendas pagasts
GPS KOORDINĀTES
X: 396684, Y: 6326379 / Lat: 57.0692109, Lon: 22.2960040
APRAKSTS
Kurzeme ir ūdenskritumu karaliste – to apstiprina arī Rendā esošie Īvandes ūdenskritumi. Uzmanību ir vērts pievērst skaitlim - šeit 200 metru atstatumā viens no otra izveidojušies divi ūdenskritumi – Valdātu un Īvandes rumba.
Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem – tā augstums sasniedz aptuveni 2 metrus un platums – 10 metrus. Šis neapšaubāmi ir viens no Latvijas skaistākajiem ūdenskritumiem ar pilnīgi vertikālu, dabisku kritumu un tā radīto ūdens čaloņu, kas sadzirdama jau krietnā attālumā. 200 metru pret straumi, Īvandes upītei no lēzenas ielejas, pārejot seklā kanjonā, atradīsi augšējo Īvandes ūdenskritumu - Valdātu rumbu. Tas ir aptuveni pusotru metru augsts un nedaudz vairāk kā 5 metru plats ūdenskritums, kura majestātiskums, līdzīgi kā tā lejtecē esošajai Īvandes Rumbai, mainās atkarībā no nokrišņu daudzuma. Tiesa gan – arī ziemā šī vieta ir apskates vērta, jo zem ledus apsalušajiem akmeņiem joprojām urdz Īvandes upīte.
Nokļūt no Īvandes rumbas līdz 200 metru tālāk esošajai Valdātu rumbai Tev palīdzēs gar upīti izbūvētās laipas. Rumbā krītošā ūdens radītās skaņas pavadīts atceries, ka veidojums, kas aptuveni 100 metru virs Īvandes rumbas vēlreiz lauž Īvandes upes tecējumu, vēl nav Valdātu rumba. Līdz Valdātu rumbai veicami 200 lieli soļi – un, galu galā to ieraudzījis, uzreiz sapratīsi, ka tieši tā ir Tevis meklētā. Dodoties no viena ūdenskrituma pie otra, paskaties apkārt – šeit skatam paveras arī nelielu, taču stāvu un iespaidīgu devona smilšakmens un dolomīta atsegumu virkne.
Foto: M.Grunskis
VIDES PIEEJAMĪBA
NOKĻŪŠANA
Rendas centrā ir norāde „Īvandes ūdenskritumi”. Sekojot tai, pavisam nekļūdīgi atradīsi meklēto. Lejā līdz upes ielejai nokļūt palīdz tur izbūvētās kāpnes un pārvietošanos starp ūdenskritumiem atvieglo koka laipas.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
       
CITA NODERĪGA INFO
APSAIMNIEKOTĀJS
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmanījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: 
Inese Kirilova
2016-09-11 15:14

Informācijai ar bērnu ratiem šī vieta nav apmeklējam! Neiespējami pārvietoties lai apskatītu dzīvniekus ! Ļoti žēl braucām no Rīgas ar mazu bērniņu un ļoti ļoti vīlamies ! Mums šī "" dabas taka"" bija liegta jo rati mums ir lieli un smagi ! Pa kāpnēm neiespējami iznēsāt ! Lūgums administrācijai šo informāciju ievietot mājas lapa vai ka citādi informēt jaunos vecākus par ratu neizbraucamību!


Antra Martinsone
2016-09-06 12:42

Labdien! Šoruden ar bērniem vēlamies apmeklēt Dabas takas, taču mums nav sava transporta, un ar sabiedrisko transportu, cik saprotu, varam aizkļūt vienīgi līdz Līgatnei. Vai tomēr pastāv vēl kāda iespēja pie jums nokļūt? Varbūt no Līgatnes centra uz takām brauc kāds darbinieks, kas mūs paņemtu (4 cilv.)?