LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Apraksti
Apraksts1 TeritorijaInteraktīvā karte
Mazirbe (Irē)
ATRAŠANĀS VIETA
Mazirbe, Kolkas pag., Dundagas nov.
GPS KOORDINĀTES
X: 399674, Y: 6394359 / Lat: 57.6802720, Lon: 22.3175674
APRAKSTS
Agrāk (20.gs. sākums, vidus) Mazirbe bija lībiešu zvejniekciems un kuģniecības centrs, lielākā lībiešu apdzīvotā vieta Kurzemes jūrmalā.

20.gs. 30.gados ciems ekonomiski uzplauka – zvejnieku kooperatīvs uzcēla zivju pārstrādes cehu. Kāds tā laika ceļotājs par Mazirbi saka: «Mazirbe ir liels ciems, kurā var sajust jau tādu kā jaunas pilsētas rosīgumu». Arī lībiešu kultūras uzplaukumā Latvijas pirmās brīvvalsts laikā Mazirbes ciemam bija liela nozīme. Šeit 1923.gadā dibinājās lībiešu sabiedriskā organizācija Līvu savienība, ar kuras pūliņiem un radu tautu igauņu, somu, ungāru atbalstu 1938.- 1939.gadā uzcelts Lībiešu tautas nams – lībiešu kopā pulcēšanās vieta svētkos, priekšlasījumos un pārrunās.

Mūsdienās nams saglabājis savu nozīmi – pulcināt kopā lībiešus kā nozīmīgs lībiešu kultūras centrs. Katru gadu augusta pirmajā sestdienā pie Lībiešu tautas nama tiek svinēti Lībiešu svētki. Staltākā celtne ciemā ir pakalnā uzceltā Mazirbes evaņģēliski luteriskā baznīca. Turpat atrodas valsts nozīmes kultūras pieminekļi Mazirbes mēra akmeņi, 1710. un 1711. gada Lielā mēra notikumu liecinieki.

Avots: www.visit.dundaga.lv
Mazirbe. Foto: A.Gaidis
 
VIDES PIEEJAMĪBA
     
APSKATEI NEPIECIEŠAMAIS LAIKS
~ 2 h
MAKSA
bezmaksas
ATVĒRTA
24/7, I-XII
NOKĻŪŠANA
No Ventspils un Kolkas puses pa autoceļu P124 līdz krustojumam ar autoceļu P125. Tālāk 1 km pa P125 līdz Mazirbes centram.
No Dundagas puses pa autoceļu P125 līdz krustojumam ar autoceļu P124. Pārbaucot krustojumu, turpina ceļu 1 km pa P125 līdz Mazirbes centram.
UZTURĒŠANĀS NOTEIKUMI
      
CITA NODERĪGA INFO
Informācija par šo un citiem dabas tūrisma galamērķiem pieejama arī mobilajā lietotnē "Dabas Tūrisms". To var lejupielādēt
UZMANĪBU!
Atsevišķas ziņas laika gaitā var būt izmainījušās. Ja esat konstatējuši informācijas neatbilstību vai infrastruktūras bojājumus, lūgums, sazināties ar apsaimniekotāju.
 
Apzinies savu atbildību kā tūrists!
Ko ienes, to aiznes.
Izvēloties videi draudzīgu ceļošanu, tu atstāj iespēju arī nākamajām paaudzēm baudīt unikālus mirkļus dabā!
Atsauksmes
Vārds, uzvārds :
Komentārs :
Ievadiet drošības kodu: